SVEIKA GYVESENA

Šiame puslapyje pateikiami dokumentai parengti ugdymo įstaigos darbuotojų apie mūsų bei mūsų vaikų sveiką gyvenseną.

APIE ASMENS HIGIENĄ

Asmens higiena – tai žinių ir taisyklių visuma, padedanti saugoti ir stiprinti sveikatą.

TRUMPI FILMUKAI APIE HIGIENĄ BEI JOS SVARBĄ

BURNOS HIGIENA

Sveiki dantys – svarbus vaiko sveikatos veiksnys. Gera dantų būklė užtikrina geresnį maisto pasisavinimą, mažina cukrinio diabeto, uždegiminių ligų riziką. Laiku neatkreipus dėmesio į dantų ligas, jos gali paveikti vaiko augimą ir vystymąsi, netgi turėti poveikį kalbai.

Lankstinukai apie burnos higienos profilaktiką:

tRAUMŲ PREVENCIJA

Pasaulio Sveikatos Organizacija skelbia: ,,Vaikų sužalojimai – tai viena svarbiausių visuomenės sveikatos problemų, kuriai reikia teikti ypatingą dėmesį. Europoje daugiausia nelaimių atsitinka namuose (daugiausia nukenčia be priežiūros palikti mažamečiai vaikai)“, todėl labai svarbu tiek ugdymo įstaigose, tiek namuose stengtis užtikrinti vaikų traumų ir sužalojimų prevenciją.

Akių poilsis ir rekomendacijos dėl ekranų naudojimosi vaikams

• Kūdikiams ir vaikams iki 2 metų amžiaus elektroninės medijos (ekranai) nerekomenduojami, išskyrus elektroninių medijų naudojimą vaizdo pokalbiams (ryšio palaikymui) su artimaisiais ar giminaičiais.
  • 2 – 5 metų amžiaus vaikams laikas prie ekranų turėtų būti ribojamas: ne daugiau kaip 1 valanda per dieną.
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikams – ne daugiau kaip 2 valandos per dieną.
  • Mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams svarbiausia yra ne laikas prie ekranų, o tai, ar dėl ekranų laiko nenukenčia vaikų bei paauglių miegas, mityba, fizinis aktyvumas ir mokymasis.

Kas kenkia mūsų akims?

Ilgas sėdėjimas prie kompiuterio arba mobilaus telefono, nedarant pertraukų;

Blogas apšvietimas, knygų skaitymas arba išmaniųjų įrenginių naudojimas esant blogam apšvietimui/tamsoje;

Sveikatai nepalanki mityba, mažas fizinis aktyvumas.

Kas stiprina mūsų akis?

Pertraukėlių darymas naudojantis išmaniaisiais įrenginiais;

Akių makšta;

Filmukų žiūrėjimas 2-3 metrų atstumu;

Knygų skaitymas, televizoriaus ir kitų išmaniųjų įrenginių naudojimas gerai apšviestoje vietoje;

Maisto valgymas, kuriame yra daug vitamino A (žuvis, kiaušiniai, pienas).

"Akių mankštelė" rekomendacinis filmukas