Sveika mityba

Šioje skiltyje pateikiama Vilniaus lopšelio-darželio „Ozas” dietistės parengta  informacija apie sveiką mitybą bei vaikų maitinimą ugdymo įstaigoje.

Mūsų udgymo įstaigos sveikesnės mitybos komanda:

Šiuo metu dirbantys mūsų nuostabūs šefai: Janina Braziulienė, Pijus Smalinskas ir Nadežda Pavlinkovič.

Mūsų ugdymo įstaigos dietistė, besirūpinanti sveikesne vaikų mityba, Gabija Paulina Juodagalvė.

Sandėlininkai, besistengiantys, kad vaikus pasiektų kuo kokybiškesnis maistas: Genadij Jarmuševič ir Rūta Rudaitienė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, mokanti vaikus kodėl svarbu sveikiau maitintis ir kaip tai daryti teisingai, Gabija Makauskaitė.

“Mintis – taip pat maistas. Mąstyti reiškia maitintis..”

Kuo mitybos ypatumai vasarą skiriasi nuo mitybos įpročių šaltuoju metų sezonu?

Kokį maistą rinktis šaltuoju metų sezonu? Kuo praturtinti mitybos racioną? Kokie kiti sveikatinantys produktai turi būti racione? Atsakymai į šiuos klausimus pateikti ČIA, skaitykite!

Straipsnį parengė dietistė Gabija Paulina Juodagalvė

Kiti aktualūs straipsniai apie mitybą:

Tinkama mityba turi didelę reikšmę žmogaus raidai bei tolesniam gyvenimui.

Racionali mityba – žmogus gauna visų ir pakankamais kiekiais jo organizmui reikalingų maistinių medžiagų. Svarbu laikytis maitinimo režimo, tinkamai paskirstyti energinę paros raciono vertę.“ 

Filmukas vaikams apie sveikesnę mitybą:

„Nuosaikumas. Net ir būtina maistinė medžiaga, jeigu jos vartojama per daug, yra žalinga sveikatai.

Įvairumas. Gerai sveikatai išlaikyti reikia apie 40 mais­tinių medžiagų.

Subalansuotumas. Tai tinkamas baltymų, riebalų, an­gliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų santykis bei optimalus energijos kiekis maisto produktuose.“ 

Pagrindiniai plakatai vaikams ir suaugusiems apie sveikesnį gyvenimo būdą PRIVALOMI UGDYMO ĮSTAIGOSE:

Rekomendacijos „Kaip skaityti maisto produktų etiketes?"

Visuomenėje vis plačiau kalbama apie maisto pasirinkimo svarbą žmogaus organizmui ir jo sveikatai. Prekybos vietose gausu įvairiausių, sudėtimis besiskiriančių, produktų, todėl labai svarbu mokėti išsirinkti tinkamiausią.

Tačiau kaip žinoti, kokius juos rinktis, kad būtų sveikatai palankūs ir naudingi tiek augančiam, tiek jau suaugusiam žmogaus organizmui Parduotuvėse maisto produktai turi atitinkamą ženklinimą, kurį supratę ne tik lengviau išsirinksite tinkamą prekę, bet ir apskritai smagiau apsipirksite. 

Pateikiame kelis pagrindinius patarimus, kurie padės suprasti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį skaitant maisto produktų etiketes, ir išsirinkti sveikatai palankiausius ir maistingiausius produktus Jūsų šeimai.

Kaip skaityti maisto produktų etiketes rasite ČIA.

maisto švaistymas - problema, kurią turime kiekviemas!

Maisto švaistymas – didelė šių dienų problema, todėl nenuostabu, kad su tuo kasmet stengiamasi vis labiau kovoti: kuriami įvairiausi su „zero waste“ susiję judėjimai, žmonės raginami atsisakyti vienkartinių puodelių, šiaudelių, plastikinių maišelių, skatinamas likučių panaudojimas ir atsakingas vartojimas.

Daugiau apie maisto švaistymą rasite ČIA.

filmukas vaikams apie rudens gerybes

Mūsų rudens gerybėse gausu vitamino A, E, B grupės vitaminų, C, folio rūgšties. Visi šie vitaminai itin svarbūs mūsų organizmui, reikalingi gyvybiškai svarbiems procesams, grožiui ir imunitetui.“