•PASITIKDAMI PAVASARĮ, vAROME ŽIEMĄ IŠ KIEMO•

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną.

Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

UŽGAVĖNĖS

Vilniaus l/d "Ozas"

Kovo 1 dieną darželyje nuo pat ryto, vaikai su savo mokytojomis, persirenginėjo, „puošėsi“ pačių pasigamintomis kaukėmis ir ruošėsi žiemos išvarymui.

Kiekvieną grupę atskirai aplankė Užgavėnių simboliai – Lašininis (ikimok. ugd. mokyt. Danutė Baltrušytė) ir Kanapinis (ikimok. ugd. mokyt. Justina Puodžiūnaitė), kurie surengė varžytuves tarp žiemos ir pavasario, kartu  kviesdami ir vaikus prisijungti.

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ skambėjo visame darželyje ir, žinoma, su vaikų pagalba, Kanapinis nugalėjo Lašininį, taip paskelbdamas apie atėjusį pavasarį.

Vėliau vaikai ėjo į kiemą deginti laiškų, kuriuose buvo surašyti visi susikaupę blogi darbai, ligos, nesėkmės ar kitos negandos, o grįžę į grupes, vaišinosi skaniausiais  blynais, nes kokios Užgavėnės be jų, juk sakoma, jog Užgavėnių dieną reikia sočiai prisivalgyti, tada sotus būsi visus metus.