•NYKŠTUKŲ MARATONAS•

Štai ir atskubėjo balta žiemužė, o kartu su ja pradėjome laukti ir nuostabios žiemos šventės -

Šv. Kalėdų

nykštukų

maratonas

Visoje Lietuvoje viena po kitos įžiebiamos pasipuošusios eglutės, todėl ir mūsų darželio mažieji, nusprendė kuo greičiau pradėti dabinti kieme esančias žaliaskares. 

Gruodžio 2 dieną visų grupių vaikai, pasipuošę nykštukų kepurėlėmis, nešini pasigamintais žaisliukais, kartu su savo mokytojomis išskubėjo į kiemą puošti darželio eglučių.

Puošimas-ilgas darbas, šaltukas kandžiojasi, todėl vyriausiasis Nykštukas( fizinio lav. mokyt. Gytis) pakvietė visus padaryti mankštelę, vėliau prabėgti tradicinį Nykštukų maratoną aplink darželį ir galiausiai dabinti gražuoles eglutes, bet čia dar ne viskas.

Šiais metais mūsų Vilnius švenčia savo 700 metų jubiliejų, todėl mažieji Nykštukai-vilniečiai nusprendė padaryti savo miestui dovaną- sudėlioti  „gyvą 700“. „Viskas pavyko puikiai!“,-džiaugėsi mažieji raudonkepuriai.

 Lapkričio 24 dieną darželyje vyko edukacinis projektas „Nebaisos“, kurį pristatė Palangos „Insektariumas” – gyvų vabzdžių muziejus, kurio ekspozicijoje – iki 30 skirtingų rūšių egzotinių eksponatų.

Vaikai ir mokytojai turėjo galimybę susipažinti su pirmąja per Lietuvą keliaujančia nariuotakojų ekspozicija ir jos mažiausiais gyvūnėliais: vorais, juodaisiais skorpionais, tarakonais, gyvalazdėmis, šimtakojais ir kt. Vaikai labai atidžiai stebėjo ir klausėsi pasakojimo apie terariumuose esančių vabzdžių išvaizdą, kilmę, mitybą, gyvenimo būdą, o edukacijos pabaigoje galėjo ir patys palaikyti vieną ar kitą nariuotakojį.