•SVEIKUTIS•

balandžio 17 dieną įstaigoje organizavome pažintinį-sportinį renginį

Mažųjų Ozo burtininkų sveikatos festivalis – „Sveikutis“.

Mažųjų Ozo burtininkų sveikatos festivalis –

„Sveikutis“.

Renginys „Sveikutis“,  skirtas Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 30-mečiui paminėti

1993 m. Lietuva buvo priimta į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Šiandiena Nacionaliniame sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle yra 658 mokyklos 59 savivaldybėse. Džiaugiamės, jog  Vilniaus l/d „Ozas“ taip pat priklauso šiam tinklui.

Pakviesti „SSM banga 2023“ organizatorių (Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras, šalies savivaldybių visuomenės sveikatos biurai) balandžio 17 dieną įstaigoje organizavome pažintinį-sportinį renginį „Mažųjų Ozo burtininkų sveikatos festivalis – „Sveikutis“.

Visą pusdienį vaikai keliavo po specialiai įrengtas 5 stoteles.

Sveikas maistas – sveikas vaikas stotelėje“ ugdytiniai aiškinosi, kodėl svarbu gerti daug vandens, valgyti vaisius, daržoves. Susipažino su sveikos mitybos piramide, padėjo dietistei Gabijai Paulinai turimą tuščią piramidę užpildyti tinkamais maisto produktais, o atlikę užduotį vaišinosi saldžiomis, traškiomis ir sultingomis morkytėmis.

„Švaros“ stotelėje sveikatos specialistė Gabija M. aiškino, kaip rūpintis asmens higiena, taisyklingai plautis rankas, kokie gali būti mikrobai ir pan. Žaidybinių veiklų metu, vaikai dėliojo korteles su higienos priemonėmis ir „gaudė bei rinko nuo medžių mikrobus“.

„Savęs pažinimo stotelėje“ ugdytiniai buvo skatinami atpažinti ir įvardinti savo emocijas. Mažieji susipažino su laimės, liūdesio, pykčio emocijomis. Kartu su psichologe Silvija kūrė emocijų žemėlapį, susipažino su plakatu „Kai supykstu“, išbandė nusiraminimo technikų. Aktyvaus komandinio žaidimo metu lavino savo atmintį, tobulino įgūdį išgirsti kitą, taip pat įsitraukė į smegenų mankštos pratimus, kai vienu metu dirba abi rankos, skatindamos abiejų smegenų pusrutulių veiklą.

„Fizinio aktyvumo stotelėje“ ugdytinių laukė įvairios judrios rungtys, reikalaujančios koordinacijos, judrumo, lankstumo, gebėjimo atlikti įvairius sporto žaidimų elementus.

Užsukę į „Meno terapijos stotelę“, mažieji klausėsi ką „kalba“ muzika, aiškinosi, kaip menas padeda nusiraminti, kokią galią turi šypsena, „piešė, spalvino savo pojūčius“ bei vaišinosi sveikuoliška žolelių arbata. Visi dalyviai gavo Sveikatos stiprinimo pasus.

Tikimės, kad tokios veiklos padės stiprinti vaikų sveikatinimui būtinus įgūdžius, prisidės prie svaikatinimo idėjų sklaidos.