•JONINĖS DARŽELYJE•

Kai pražįsta pačios gražiausios pievų gėlės, kai diena būna ilga ilga, o naktis trumput trumputėlė, į Vilniaus lopšelį – darželį „Ozas“ ateina Joninės –

– laukiamiausia ir linksmiausia vasaros šventė, apipinta senovės papročiais bei žaidimais.

Joninės

mūsų darželyje

Šiais metais, birželio 23 dieną, mokytojos Aušra, Virginija ir Asta pakvietė vaikus į kiemą švęsti Joninių, kurių metu žaismingai supažindino vaikus su šventimo tradicijomis: visi šventės dalyviai perėjo Saulės sugrįžimą simbolizuojančius vartus, prausėsi „ryto rasos“ vandeniu, turinčiu stebuklingų galių, susipažino su įvairiais žolynais, jų nauda sveikatai.

Vėliau linksmai šoko ratelius, žaidė žaidimą „ Joninių žiedas“, minė mįsles, kurias įminus laukė apdovanojimai ir , žinoma, sveikino Jonus. O kaip gi Joninės be varžytuvių?

Berniukai varžėsi tarpusavyje traukdami virvę, kilnodami girą, o mergaitės mėtydamos vainikus ant kupolės. Visi norintys galėjo pasigaminti Joninių apyrankes iš  lipnios juostelės ir žolynų bei žiedelių.

Šventės pabaigoje vaikai su savo mokytojomis keliavo prie baseinėlio , esančio „gandrų pievelėje“ kur, sugalvoję norus, plukdė simbolines ugneles ir ieškojo paslaptingojo „paparčio žiedo“ (darželio kieme paslėptų dovanėlių).

Šventė baigėsi palikdama  džiugią nuotaiką, šypsenas, Joninių šventės dvasią.