•JONINĖS•

Vasaros saulėgrįža – birželio 21-oji diena, astronominės vasaros pradžia, ilgiausia metų diena ir trumpiausia naktis.

Po vasaros saulėgrįžos praėjus porai dienų tradiciškai švenčiamos Joninės, Rasos arba Kupolinės.

Joninės

lopšelyje-darželyje

Jau tradicija tapo Vilniaus l/d „Ozas“ organizuoti Joninių (Rasų) šventę darželio kieme. Birželio 23-ąją, nuo pat ryto vaikus kieme pasitiko smagi muzika, specialiai Joninėms paruošta edukacinė erdvė, papuošta įvairiausiais, margaspalviais žolynais. Perėję Saulės sugrįžimą simbolizuojančius vartus, vaikai prausėsi „ryto rasa“, turinčia stebuklingų  galių, žaidė Joninių žaidimus, šoko ratelius, dalyvavo varžytuvėse: traukė virvę, kilnojo girą ir kt.   Mokytojai Asta, Oksana B. ir Gytis supažindino mažuosius su Joninių šventės tradicijomis, papročiais, apeigomis, siejamomis su žmogaus sveikata, sėkme, žolynų magija. Vėliau, sugalvoję norus, mažieji įstaigos mini baseinėlyje plukdė Joninių ugneles ir, žinoma, sveikino Janiną, mūsų įstaigos virtuvės darbuotoją.

Pabuvimas visiems drauge, prisimenant tradicijas, kalbančias apie ryšį su gamta persipynusia stebuklais, išlaisvina vaikų fantazijas, padeda sustiprinti Joninių šventės dvasią.