•Kalio jodido tabletės. kada jas vartoti?•

Aktuali informacija

iš Sveikatos apsaugos ministerijos.

Kalio jodido tabletės.

Kada jas vartoti?

Dalinuosi aktualia Sveikatos apsaugos ministerijos skelbiama informacija:

1. Kalio jodido tabletes reikėtų vartoti tik įvykus nelaimei Astravo elektrinėje ir tik SAM nurodymu.

Kalio jodido tablečių vartojimas dėl dabartinių įvykių Černobilyje nėra tikslingas, nes ten buvęs radioaktyvus jodas jau seniai suskilęs ir pasišalinęs iš aplinkos, praėjus keliems mėnesiams po avarijos (žr. Kalio jodido tablečių vartojimas).

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-perspeja-kalio-jodido-tabletes-tik-baltarusijos-atomines-elektrines-avarijos-atveju-ir-tik-ministerijai-nurodzius

2. Dėl susiklosčiusios situacijos Ukrainoje ir butinybės jiems suteikti paramą medicinos priemonėmis, buvo perkeltas pirmosios pagalbos rinkinių (tiek vairuotojų, tiek įmonės pirmosios pagalbos rinkinių) galiojimas iki 2023 m. sausio 1 d.

Kai bus atnaujintas teisės aktas pasidalinsime.

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/nukeliamas-nauju-pirmosios-pagalbos-rinkiniu-vairuotojams-isigaliojimo-terminas

3. Skirtingomis kalbomis (lietuvių, lenkų ir rusų) pateikima informacija kaip su vaikais ir paaugliais kalbėtis apie karą Ukrainoje.

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/kaip-su-vaikais-ir-paaugliais-kalbetis-apie-kara-ukrainoje

ATNAUJINTA INFORMACIJA:

Reaguojant į pastarojo meto įvykius ir karo veiksmus Ukrainoje, jaučiamas itin didelis Vilniaus miesto gyventojų, neatsiėmusių kalio jodido preparatų, susirūpinimas. Informuojame, kad siekiant išvengti papildomo sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo krūvio dėl receptų kalio jodidui išrašymo, VšĮ Centro poliklinika bendradarbiaujant su Registrų centru atnaujins el. receptą kalio jodido tabletėms visiems gyventojams, kurie deklaravo gyvenamąją vietą Vilniuje iki 2021 metų ir praėjusiais metais nepasiėmė jiems skirtų tablečių pagal išrašytą el. receptą. Receptai bus pratęsti, planuojama, nuo kovo 15 d.

Nuoroda į informaciją apie dar vieną  galimybę atsiimti kalio jodido tabletes ČIA.