•kelionės•

„Boružėlių“ grupės ugdytiniai apsilankė kalvio Raimundo kalvėje,

esančioje Pilaitės mikrorajone ir tiesiogiai susipažino su kalvystės amatu.

"boružėlių"

kelionės

Kalvystė yra vienas senoviškiausių amatų, kurio esmė yra daiktų kalimas iš metalų. Senovėje kalvystė neretai apimdavo ir rūdos paiešką, metalo išlydymą.  Kalviai visose šalyse buvo gerbiami žmonės, kai kuriose tautose prilyginami burtininkams. Ir nenuostabu: juk tarsi iš nieko – iš geležies rūdos, purvino, pilko akmens gabalo – sugebėdavo padaryti daug nuostabių daiktų.

„Boružėlių“ grupės ugdytiniai apsilankė kalvio Raimundo kalvėje, esančioje Pilaitės mikrorajone  ir  tiesiogiai susipažino su kalvystės amatu. Vaikai klausėsi pasakojimo apie kalvystės raidą, pamatė naudojamas priemones: kalviškas odines dumples, žaizdrą, kitą kalvystės įrangą, stebėjo kalvio darbo procesą, jau pagamintus jo dirbinius, atsakinėjo į įvairius klausimus apie kalvystėje naudojamas medžiagas, kalvio darbo specifiką ir pan. Na, o kokia edukacija be praktikos, todėl visi ugdytiniai galėjo padirbėti su kūju, patys patirti žaizdro magiją, kalvystės amato žavesį. Atsisveikinę su kalviu, ugdytiniai dovanų gavo laimės pasagėlę. Ši pažintinė išvyka leido vaikams „gyvai“ prisiliesti prie senojo amato tradicijų, pajausti tikrąją kalvystės dvasią.