•KELIONĖS, KELIONĖS, KELIONĖS•

Ar žinojote, kad Vilniaus senamiesčio pakraštyje stūkso didingas pastatas – Vilniaus gynybinės sienos bastėja, skaičiuojanti ne vieną šimtą metų?

Šį pastatą nuo pat pradžių gaubė daug paslapčių, keistų nutikimų ir neįtikinamiausių legendų. Kokias paslaptis ji slepia? Kokia legendinė būtybė buvo (o gal yra?) įsikūrusi Vilniaus bastėjoje? Apie visa tai ir dar daugiau – „Boružėlių“ grupės ugdytiniai nusprendė išsiaiškinti išvykdami į edukacinę kelionę „Vilniaus bastėjos paslaptys“.

KOLIONĖS

TĘSIASI

Vaikai kartu su gidu aiškinosi bastėjos gynybos ir ginkluotės istoriją , nusileidę į požemius pamatė kaip atrodė senovės kardai, pistoletai,  archeologų atrasti papuošalai, didžiausias šautuvas ir kt.

Vaikai ne tik apžiūrėjo senovės miesto gynėjų ginklus, šarvus, šalmus, bet ir patys galėjo juos pasimatuoti. Muziejaus gidas papasakojo legendą apie arklį, kuris, besiganydamas pievoje, netyčia per bokštelį įkrito į požemius ir tokiu būdu jie buvo atrasti.

O ekskursijos pabaigoje, mažieji aplankė bastėjos mitinę būtybę – Bazilistą, sužinojo kaip veidrodžio pagalba jis buvo nugalėtas. Vaikai, palietę rankomis akmeninį Bazilistą, susigalvojo po norą, kuris, pasak gido, turėtų būtinai išsipildyti. Tokios įdomios, pažintinės ekskursijos– puikus, netradicinis būdas sudominti vaikus savo šalies istorija.