•BORUŽĖLĖS KELIAUJA•

Ar prisimenate senuosius animacinius filmukus ir jų personažus:

Drakoną, Jūratę ir Kąstytį, Nilsą, Juodulį, Maung Tiną, Galima - Negalima ir kt.?

„Boružėlių“ gr. išvyka

į Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejų

Ar prisimenate senuosius animacinius filmukus ir jų personažus: Drakoną, Jūratę ir Kąstytį, Nilsą, Juodulį, Maung Tiną, Galima – Negalima ir kt.?

Rugsėjo 9 dieną „Boružėlių“ grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Jurga vyko į Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejų, kur  atrado stebuklingą pasaulį Gražinos Baikštytės parodoje „Gražina ir drakonas“.

Vaikai turėjo galimybę susipažinti su unikalia pieštine animacija, jos kūrimu ir procesais. Šia technika animaciniai filmai nebekuriami jau porą dešimtmečių. Septyniose salėse  mažieji pamatė skirtingus animacinius filmus, jų veikėjus, eskizus, fonus, kadruotes, scenas, kurias sudaro piešti fonai ir veikėjai nupiešti ant plastikinių plėvelių, animatorių vadinamų celiulioidais. Pastarieji yra ypatingai vertingi, nes nors jų kuriama buvo daug – vieną filmo sekundę sudarė iki 30 celiulioidų, – jie vėliau buvo plaunami ir vėl naudojami. Gražinos Baikštytės kūrybinis palikimas laikomas animacijos aukso fondu.

Grįžę iš kelionės, vaikai dar ilgai aptarinėjo, klausinėjo, dalijosi patirtais senosios animacijos kūrybinio proceso įspūdžiais.