•KELIONĖS, KELIONĖS, KELIONĖS•

Dyzelinių traukinių depo pastatas yra įtrauktas į Unesco paveldą dėl savo nuožulnaus stogo

Visas depas buvo pastatytas 1915 metais, o pirmasis atvykęs traukinys buvo iš Sant Peterburgo

kELIONĖS

TĘSIASI

Jau įsitikinome, jog „Boružėlių“ grupės ugdytiniai su savo mokytoja Jurga – tikri keliautojai.

Šį kartą jie lankėsi dyzelinių traukinių depe, kur, pažiūrėję filmuką apie  saugų elgesį geležinkelio erdvėse, pirmiausia nusprendė apžiūrėti, kaip atrodo traukinio mašinisto kabina, vėliau pamatė,  kaip traukiniai prižiūrimi, kur remontuojami, pilami degalai, plaunami, keičiami ratai ir kt.

Vaikai labai nustebo sužinoję, kad mašinistai  stabdymui naudoja smėlį, kuris byra iš garvežio, o pavojingiausias metų laikas – ruduo, nes dėl nukritusių lapų bėgiai tampa labai slidūs. Puiki pažintinė kelionė paliko vaikams daug įspūdžių ir gerų emocijų.