•PAMOKĖLĖS VAIKAMS APIE SVEIKĄ MITYBĄ•

Tinkama mityba, kaip sveikatos pagrindas, turi didelę reikšmę vaiko raidai

Sveiko vaiko mityba turi būti tinkamai subalansuota, kad vaikas galėtų augti sveikas ir stiprus.

Atskirkime sveikatai

palankius produktus!

Tinkama mityba, kaip sveikatos pagrindas, turi didelę reikšmę vaiko raidai. Mityba turi atitikti vaiko amžių.

Svarbu laikytis maitinimo režimo, tinkamai paskirstyti energinę paros raciono vertę. Racionali mityba yra tokia, kai vaikas gauna visų ir pakankamais kiekiais jo organizmui reikalingų mais­tinių medžiagų.

Dėl netinkamos mitybos, stingant kai kurių maistinių medžiagų, mažėja apsauginės organizmo ypaty­bės, silpnėja vaiko atsparumas, jis greičiau suserga. Tačiau darniai vaiko raidai pavojinga ne tik maisto stoka, bet ir jo perteklius: didėja vaiko kūno masė, jis tampa nejudrus, kyla pavojus atsirasti nutukimui, išsivystyti cukriniam diabetui, plokščiapėdystei.

Taigi sveiko vaiko mityba turi būti tinkamai subalansuota, kad vaikas galėtų augti sveikas ir stiprus.

Balandžio mėnesį dietistė Gabija Paulina bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gabija vedė pamokėles sveikatai palankios mitybos temomis. Pamokėlėse buvo pasakojama kas yra sveika mityba, kokius produktus kasdien turėtume rinktis bei kokia jų nauda mūsų organizmui. Specialistės su vaikais skaičiavo kiek vandens stiklinių turime išgerti. Taip pat ugdytiniai mokėsi kodėl svarbu kasdien valgyti įvairių spalvų vaisius ir daržoves bei ieškojo išėjimo iš painaus labirinto palankių produktų pagalba.